Čo navštíviť

Autor: Miroslav Bros, Zverejnené: 08.01.2015, Aktualizované: 08.01.2015

Rajecké Teplice sú vyhľadávaným kúpeľným mestom s dlhoročnou tradíciou, plné zelene a pestovaných parkov. V centre nájdete kúpeľný dom Afrodita, množstvo ubytovacích kapacít a rôznych reštaurácií. Dominantou je jazero s originálnou reštauráciou Rybárska bašta. Na okraji leží termálne kúpalisko Laura. Neďaleko ( 5 km), v lesoch za obcou Kunerad navštívte Kuneradský zámok. Smerom do Žiliny ( 4 km) za obcov Poluvsie, sa nad potokom Rajčanka nachádzajú Slnečné skaly s výhľadmi na Rajeckú dolinu.

www.rajecke-teplice.sk

Hotel Skalka

nachádza v termálnej obci Rajecké Teplice a ponúka priestranné izby a reštauráciu. Okrem kúpeľov má hotel aj tenisový kurt a cestu pre kolieskové korčule. www.skalkahotel.sk

Hotel_Skalka

 

Liečebný dom Aphrodite

Pýchou Rajeckých Teplíc je Liečebný dom Aphrodite*, kde sa nachádza jeden z najkrajších vodných a saunových svetov na Slovensku.

Kupele_Aphrodite_01  Kupele_Aphrodite_03

 

 

Čičmany (15 km)

Čičmany sú rázovitou obcou, ktorá leží v koltine Strážovských vrchov. Vďaka svojej polohe si Čičmany dodnes zachovali množstvo pamiatok charakteristickej ľudovej architektúry a ľudových zvykov. Nad obcou leží lyžiarske stredisko s priaznivou nadmorskou výškou. Z Čičmian vedú turistických a cykloturistických trás do okolitých vrchov.

Cicmany

 

 

Rajec (5 km)

Rajec je päťtisícovým centrom južnej časti Rajeckej doliny. V strede mesta sa nachádza rozľahlé štvorcové námestie s dominantnou historickou budovou radnice. Na okraji leží termálne kúpalisko Veronika.

www.rajec.sk

Rajec01  RajecVeronika

 

 

Fačkov (5 km)

Fačkov je podhorská obec, obkolesená malebnou prírodou a bohatstvom pôvodných ľudových tradícií a zvykov. Kdekoľvek v okolí nestrácate z očí najvyšší skalnatý kopec južnej Malej Fatry Kľak ( 1354 m.n.m.).

www.obecfackov.sk

Fackov

 

 

Lietava (20 km)

Nad obcou Lietava sa nachádza Lietavský hrad, druhá najväčšiu zrúcaninu hradu na Slovensku. Hrad bol postavený v 13. storočí a stal sa centrom Lietavského panstva. Možno naň vystúpiť po značených chodníkoch z obce Lietava, alebo Lietavská Svinná. V obci Lietava môžte tiež navštíviť malý ekoskanzen.

www.hradlietava.sk

Lietava

 

 

Žilina (32 km)

Stotisícová Žilina je ekonomickým a spoločenským centrom severného Považia. Leží na brehoch rieky Váh a je aj dôležitým cestným a železničným uzlom – vstupnou bránou do Rajeckej Doliny, ktorá sa rozpresiera smerom na juh a juhozápad od Žiliny. Odporúčame prechádzku zrekonštruovaným historickým centrom s dominantným Mariánskym námestím a Farským kostolom. Či návštevu neďalekého Budatínskeho zámku ( momentálne v rekonštrukcii) a priľahlého zámockého parku na brehu rieky Váh.

www.zilina.sk

Zilina01   Zilina02